Yatırım

 

Finansal Kiralama LeasingFinansal Kiralama - Leasing

İleri teknoloji cihazlar için genellikle kullanılan edinme yöntemi olan Finansal Kiralama, kiracı tarafından kullanılmak amacıyla seçilen bir yatırım malının Leasing şirketi tarafından satın alınarak kiracı bir sıra sözleşmesi ile belirtilen ücret ve süreyle kullanma imkanı verilen finansman yönetimidir. Başlangıçta mülkiyete sahip olan Leasing Şirketi, kira sözleşmesi sonunda mülkiyeti sembolik bir bedelle kiracıya devreder. Sözleşme süresi en az dört yıldır. İleri teknoloji ihtiva eden tıbbi cihazlarda bu süre dört yıldan az olabilmektedir.

Tüm leasing firmalarında gerçekleşmesi muhtemel işlemlerinizin en güvenli, hızlı ve ekonomik şekilde tamamlanması ve ithalat süresince ilgili firma ile işbirliği içerisinde tarafınıza teslimatı için gerekli tüm takibatı sizin yerinize biz yapıyoruz.

Leasing evraklarınızın hazırlanması, ilgili firmaya teslimatı, işleminizin sonuçlanması ve sözleşmenizin tamamlanması, siparişin alınmasını takiben ithalat işleminin en kısa zamanda yapılması ve cihazınızın tarafınıza teslim edilmesine kadar tüm süreçlerde biz yanınızdayız.

Leasing Sisteminin İşleyişi

  1. Leasing yoluyla finanse etmeyi düşündüğünüz cihazımız için ön anlaşma sağlanır.
  2. Leasing talebiniz için sizin tercih ettiğiniz veya bizim size önerebileceğimiz firmanın Leasing Pazarlama Birimine bildirerek size en uygun fiyat teklifi alınır.
  3. Finansal Kiralama Başvuru Formunu doldurarak değerlendirme için gerekli bilgi ve belgeler tarafımızca teslim alınarak gerekli kontroller yapıldıktan sonra leasing şirketine teslim edilir.
  4. Leasing başvurunuz olumlu bulunduğu taktirde ilgili leasing firması ile aranızda yapılması gereken noter onaylı leasing sözleşmesi imza için tarafınıza ulaştırılır.
  5. Leasing firması ile işbirliği içerisinde kiralamaya konu olan cihazın tüm satın alma işlemlerini (tarafımızdan yerli alım veya ithalat) sizin için gerçekleştirilir..
  6. Leasing firması mal bedelini satıcı firmaya öder.
  7. Leasing konusu cihaz tarafınıza teslim edilir.
  8. Cihaz leasing firması tarafından sigorta ettirilir.
  9. Kiracı Leasing sözleşmesinde belirlenen kiraları leasing şirketine öder ve cihazı kullanır.
  10. Sözleşme süresinin sonunda cihaz, kiracı tarafından sözleşmede daha önce belirlenen sembolik bir bedel ile kiracıya fatura edilerek leasing firmasından tarafınıza devredilir.

Ana Sayfa     |     Hakkımızda     |     DMS Hakkında     |     Yatırım     |     Insan Kaynakları     |     İletişim